Lietuvos komanda sėkmingai dalyvavo tarptautiniuose ES skaitmeninės dėklės testavimuose
Bandomojo ES skaitmeninės tapatybės dėklės projekto „Potential“ komanda – Informatikos ir ryšių departamentas prie VRM kartu su partneriais „Regitra“ ir „CityBee“ – sėkmingai atstovavo Lietuvai ES skaitmeninės tapatybės dėklės testavimo renginiuose.
Varšuvos sąveikumo renginys
2025 m. vasario 3-4 d. Varšuvoje startavo bandomojo projekto „Potential“ tarpvalstybinis ES skaitmeninės tapatybės dėklės testavimas. Renginyje dalyvavo 140 techninių specialistų iš 16 Europos šalių, 21 ES skaitmeninės dėklės (jos prototipo) tiekėjas ir 20 pasitikinčiųjų šalių (angl. relying parties) atstovų. Dviejų dienų testavimo metu pirmiausia buvo išbandytas dėklės prototipų prijungimas prie bendros projekto testavimo aplinkos, vėliau – sąveika tarp dalyvaujančių šalių. Lietuvos komanda sėkmingai atliko bandymus su Prancūzijos, Slovėnijos ir Čekijos atstovais.
Skaitmeninio vairuotojo pažymėjimo testavimas Utrechte
Tęsiant sėkmingą dalyvavimą, vasario 26-27 d. Nyderlandų mieste Utrechte vyko „Potential“ organizuotas skaitmeninio vairuotojo pažymėjimo sąveikumo testavimo renginys. Jame dalyvavo daugiau nei 100 specialistų iš įvairių Europos šalių, kurie atliko daugiau nei tūkstantį testų pagal įvairius vartotojo duomenų ir veiksmų scenarijus.
Šio testavimo tikslas – nustatyti techninius iššūkius ir patobulinti skaitmeninės tapatybės dėklės sąveikumo sistemą, prieš jų oficialų diegimą visoje Europos Sąjungoje.
Daugiau informacijos apie Utrechto skaitmeninio vairuotojo pažymėjimo testavimo renginį galite rasti vaizdo įraše: https://www.youtube.com/watch?v=l8utliiNyJQ
Išvados ir ateities planai
Nors testai buvo sėkmingi, jie taip pat parodė, kad visapusiškam dėklių suderinamumui reikalingos papildomos pastangos suderinant techninius standartus – tik dalis jų patvirtinta. Taip pat būtina įdiegti sertifikacijos schemas ir pradėti jas taikyti praktikoje, bei tinkamai pasirengti teisiniam ir praktiniam sistemos įgyvendinimui ES lygiu. Tai planuojama įgyvendinti 2025-2027 metų laikotarpiu.
Tokio pobūdžio testavimai yra esminiai, siekiant užtikrinti sklandų skaitmeninių dėklių veikimą ateityje, kai dėklės bus sąveikios tarpusavyje ir gebės nuskaityti tuos pačius skaitmeninės tapatybės duomenų požymius (pvz. amžius, lytis ir pan.) ar jų rinkinius – oficialiai išduotus dokumentus (pvz., mobiliuosius vairuotojo pažymėjimus, universitetų diplomus, leidimus, e-receptus) bei asmens duomenis, o ES piliečiai galės patogiai ir saugiai naudotis tiek viešosiomis, tiek privačiomis skaitmeninėmis paslaugomis keliaujant tarp šalių.
Atnaujinimo data: 2025-03-12
Taip pat skaitykite:
Nauja teisėto darbo su vaikais kodo tikrinimo paslauga darbdaviams